Kryptowaluty w Hiszpanii – ile Hiszpanów zainwestowało w kryptowaluty?

W ostatnim czasie rynki kryptowalutowe ponownie odżywają. Eksperci ogłaszają, że już niedługo może dojść do kolejnej zmiany w kontekście tego, jak kryptowaluty będą traktowane przez zwykłych obywateli. Jeśli chodzi o Hiszpanię, to nie tak dawno specjalne badania w temacie popularności kryptowalut w tym kraju przeprowadziła Narodowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych. Jak prezentują się wyniki? Ilu Hiszpanów postanowiło zainwestować w kryptowaluty?

Coraz większe zainteresowanie kryptowalutami w Hiszpanii

Według badań przeprowadzonych przez hiszpańską Narodową Komisję Rynku Papierów Wartościowych wynika, że 6,8% populacji tego kraju postanowiło zainwestować jakąś część swojego majątku właśnie w kryptowaluty. Warto dodać, że zdecydowana część tych osób to osoby, które mogą pochwalić się zarobkami powyżej średniej. Z kolei osoby mniej zarabiające się wykazują aż tak dużego zainteresowania rynkiem kryptowalut. Warto dodać, że popularność kryptowalut i aktywów cyfrowych rośnie również m.in. takim sytuacjom, jak ta akcja związana z emisją NFT przez FC Barcelonę.

Co jeszcze wynika z badań przeprowadzonych przez hiszpańską Komisję?

Wyniki, z których wynika, że 6,8% Hiszpanów inwestuje w kryptowaluty odnosi się do 1500 osób, które zostały przebadane przez CNMV. Oznacza to, że taka procentowa ilość postanowiła zainwestować w bitcoiny lub altcoiny. Warto dodać, że znacznie bardziej skłonni do inwestycji w ten rynek są osoby, które mają dobre wykształcenie oraz te, które zarabiają powyżej średniej krajowej. Największy odsetek z tego procenta osób inwestujących w kryptowaluty stanowią osoby w wieku od 35 do 44 lat. Oni stanowili aż 36% tych ludzi. Z kolei w wieku od 55 do 70 lat, odsetek wynosi już tylko 7%. Warto dodać, że aż 43,3% osób spośród ankietowanych inwestujących w kryptowaluty to osoby, które posiadają uniwersyteckie dyplomy. To pokazuje, że ludzie zamożniejsi oraz lepiej wykształceni są znacznie bardziej skłonni zainwestować w kryptowaluty.