Już niebawem wyemitowany zostanie NFT klubu FC Barcelony

Świat kryptowalut oraz NFT nabiera coraz większego rozpędu. Dowodem na to jest coraz większa obecność NFT w świecie sportu, no i przede wszystkim piłki nożnej. Już niedługo kibice piłkarskiego klubu FC Barcelony będą mogli nabyć token drużyny. Niebawem ma odbyć się emisja tokenów, które będą upamiętniać najważniejsze momenty, które zapisały się w historii hiszpańskiego klubu.

Tokeny NFT FC Barcelony

Dość sporym zainteresowaniem cieszą się tokeny drużyny FC Barcelony. Pierwszy z takich tokenów ma prezentować Johana Cruyffa, a dokładniej historyczny moment dla całego klubu, kiedy to właśnie Johan Cruyff strzela bramkę bramkarzowi Atletico Madryt, którym wtedy był Miguel Reina. Przypomnijmy, że do tej sytuacji doszło dokładnie 22 grudnia 1973 roku, a więc blisko 40 lat temu.

Warto w tym miejscu dodać, że w Polsce również NFT zyskuje na popularności i nawet popularna organizacja Fame MMA rozpoczęła współpracę z Metahero.

Pierwsza aukcja NFT FC Barcelony

Już niebawem token NFT związany z FC Barceloną ma zostać wylicytowany. Warto dodać, że pierwsza aukcja ma odbyć się w Sotheby’s. Jest to bardzo dobrze znany wszystkim dom aukcyjny. Ten historyczny dom aukcyjny został dokładnie stworzony jeszcze w XVIII wieku, a więc dość dawno temu. Warto dodać, że cała kolekcja z tym związana ma nosić nazwę „In a Way, Immortal”.

Klub FC Barcelona wydał już oficjalny komunikat w całym tym temacie. Okazuje się, że łącznie w najbliższych miesiącach klub wypuści na rynek w ramach współpracy z BCN Visuals aż 10 takich tokenów NFT. I to właśnie opisany przez nas na początku tego artykułu token NFT z wizerunkiem upamiętniającym historyczny moment z Johanem Cruyffem w roli głównej jest pierwszym z tych tokenów. Kolejne z tokenów mają oczywiście również mieć nawiązanie do historii klubu oraz ważnych wydarzeń w dziejach zespołu.