Znacząco wzrósł kurs etherum – jak zachowa się bitcoin?

W ostatnich dniach kurs etheru znacząco wzrósł. Z poziomu około 1 tysiąca dolarów wzrósł do 1,3 tysiąca dolarów. To pokazuje, że ETH notuje ostatnio znacznie lepszy czas, niż jakiekolwiek inne najbardziej znane kryptowaluty. Wielu ekspertów teraz się zastanawia, czy ten trend utrzyma się przez dłuższy czas. Drugim ważnym pytaniem jest to, czy kurs etherum w jakikolwiek sposób wpłynie na króla kryptowalut, jakim przez wielu określany jest bitcoin?

Rośnie kurs ETH

Przypomnijmy, że jakiś czas temu już w mediach pojawiła się informacja o tym, że sieć etherum może przejść na całkowicie nowy algorytm kopania o nazwie Proof-of-Stake. Taka informacja wywołuje spore zamieszanie wśród inwestorów. Dlaczego? Ponieważ wielu uważa, że jest to bardzo dobry powód do tego, abyśmy mogli obserwować indywidualną hossę na etherum. Warto dodać, że zmiany z przejściem na nowy algorytm kopania etherum mają nastąpić 19 września. I to właśnie od tego dnia ma dojść do sytuacji, kiedy nie będzie można już z taką łatwością kopać tej kryptowaluty. Głównym celem przejścia na nowy algorytm jest to, że sieć przechodzi na wersję 2.0. Dzięki temu cały projekt ma na tym zyskać. Przede wszystkim poprzez znacznie lepszą skalowalność oraz znacznie mniejsze opłaty transakcyjne.

Czy bitcoin zareaguje na wzrost kursu etherum?

A więc jaka będzie odpowiedź na wzrost kursu ETH? Taka naprawdę ciężko to ocenić. Eksperci uważają, że z jednej strony jest za szybko na to, aby już teraz rozpoczęła się indywidualna hossa na ETH. Z drugiej strony jak wytłumaczyć takie wzrosty tej kryptowaluty w momencie, gdy inne krypto balansują wokół kilku procent różnic w kursie, a szczególnie sam bitcoin? Wydaje się, że najbliższe dni powinny rozwikłać tę zagadkę i okaże się, czy bitcoin rzeczywiście nie ma nic wspólnego ze wzrostem etherum, czy jednak koniec końców on również odnotuje znaczący wzrost już teraz.