Inwestowanie w inne kryptowaluty niż bitcoin

Na początku przygody z kryptowalutami wiele osób ogranicza się jedynie do zakupów bitcoina. Jednak oczywiście oprócz popularnego BTC jest wiele innych krypto, które dają nas szansę zarobić. Zarówno jeśli chodzi o zarobek w krótkim okresie, jak i o zarobek długofalowy. Jakim kryptowalutom zatem warto się przyjrzeć?

Co warto mieć na uwadze oprócz bitcoina?

Po zdobyciu Bitcoinów można zacząć odkrywać inne kryptowaluty. Wachlarz możliwości inwestycyjnych jest tutaj bardzo szeroki. Jest tutaj także wiele podejść. Można kierować się największą kapitalizacją i zainwestować w Ethereum i Ripple. Można poznawać odmiany bitcona takie jak Bitcoin Cash, Bitcoin Private, Bitcoin Gold. Są tez kryptowaluty z potencjałem rozwoju takie jak IOTA, TRON, czy NEO. Występują również spokojniejsze, przewidywalne waluty posiadające duże społeczności i ogólnodostępne bazy wiedzy takie jak Dashlub, Monero.

A może jeszcze inne, nieco mniej znane krypto?

Jedną z mniej znanych kryptowalut jest VeChain w skrócie VEN. Ta wirtualna jednostka rozliczeniowa powstała w celu zakupu różnego rodzaju wirtualnych dóbr i usług. Wartość Ven-a powiązana jest kursowo z prawdziwymi walutami i wpływa na nią koszyk określonych walut i dóbr. Inną z kryptowalut, określaną czasem mianem młodszego brata bitcoina, jest Litecoin. Ta waluta powstała w 2011 r. i działa na identycznych zasadach jak bitcoin. Wykreowano ją z uwagi na zmęczenie otoczenia rynkowego bitcoinem i jego niepewnych perspektyw co do kontynuacji trendów wzrostowych. W Polsce w 2014r. stworzono kryptowalutę o nazwie polcoin. Jest to jak na razie jedyna polska kryptowaluta.