Właściciele sklepów i biznesów doceniają możliwość sprzedaży za pośrednictwem kryptowalut

Płatności w kryptowalutach są coraz bardziej popularne na całym świecie. Jednak niektórzy uważali, że popularność tej formy płatności będzie wzrastać znacznie szybciej. Okazało się jednak, że wzrost jest, ale nie tak duży. Wynika to z faktu, że sporo ludzi wciąż nie jest przekonana w tak dużym stopniu do krypto. Jednak sprzedawcy mimo to już teraz doceniają fakt, że mogą przyjmować płatność w kryptowalutach oraz to, że są w stanie dzięki temu zaoszczędzić na prowizjach.

Sprzedawcy widzą pozytywy w płatnościach kryptowalutami

Sporo mówi się ostatnimi czasy o płatnościach w krypto. Wśród tych rozmów oczywiście wyodrębniają się zwolennicy tej formy płatności, jak i przeciwnicy. Nie ma jednak co ukrywać, że płatności za pomocą kryptowalut w sklepach i za usługi mają jedną, bardzo ważną zaletę. Otóż mowa tutaj o znacznie niższej prowizji. Otóż okazuje się, że w przypadku płatności elektronicznych należy liczyć się z prowizją wynoszącą od minimum 1,5% do aż 3,5%. Natomiast jak to wygląda w przypadku płatności kryptowalutami? Otóż okazuje się, że w przypadku kryptowalut mówimy o prowizji wynoszącej mniej niż 1%. Dlatego też sprzedawcy tak chętnie wypowiadają się o wprowadzeniu płatności kryptowalutami na szerszą skalę.

Jak więc widać płatności kryptowalutami po prostu się opłacają. Kto wie, być może ten czynnik spowoduje, że rzeczywiście już niebawem w wielu miejscach na świecie będzie można uiścić zapłaty kryptowalutami. Na pewno płatności w takiej formie mogłyby być bardziej anonimowe. Teraz w dodatku okazuje się, że tak naprawdę mogłyby być nawet tańsze. Jednak tego, czy płatności z wykorzystaniem krypto wejdą na porządek dzienny na całym świecie, to na pewno jeszcze teraz nie możemy tego potwierdzić.