Microstrategy nie przejmuje się spadkami na rynku kryptowalut i dokupuje kolejne bitcoiny

Ostatnie zmiany na rynku kryptowalutowym spowodowały spore zawirowania u posiadaczy krypto. Gołym okiem widać, że mniejsi gracze z ostrożnością podchodzą do obecnej sytuacji i nie kwapią się do zakupów kolejnych krypto – wręcz przeciwnie, zastanawiają się nad sprzedażą i ratowaniem kapitału. Z kolei część większych graczy stara się wykorzystać tę sytuację i kupuje kryptowaluty bez żadnych oporów. Jednym z takich podmiotów jest Microstrategy, które właśnie teraz dokupiło kolejne 480 BTC za kwotę 10 mln dolarów amerykańskich.

Kolejne inwestycje Microstrategy w BTC

Po raz kolejny Microstrategy zdecydowało się zakupić bitcoiny. Niektórzy podejrzewają, że firma postanowiła wykorzystać tutaj strategię skupowania bitcoina w dłuższej perspektywie czasu. Dzięki temu można uzyskać bardziej uśrednioną cenę. Takie podejrzenia wypływają bowiem z tego, że firma w ostatnim czasie regularnie i cyklicznie dokupuje BTC. Tym razem władze firmy postanowiły kupić 480 BTC za mniej więcej 10 mln dolarów amerykańskich.

Oznacza to, że już teraz w portfelu firmy znajduje się około 130 tysięcy bitcoinów. Mówi się, że mogą to być bitcoiny w ilości dokładnie 129 699. Cała kwota przeznaczona na tę ilość BTC ma wynosić około 4 miliardy dolarów amerykańskich. To oznacza, że średnio wydali oni 30 664 dolarów na jednego bitcoina. Jako, że teraz cena bitcoina wynosi około 20 000 USD, to łatwo można obliczyć, że firma do tej pory odnotowała dość spory spadek.