W jaki sposób można zarabiać pracując przy projekcie NFT?

NFT robi coraz większą furorę. Powstaje coraz więcej uczciwych projektów NFT, które dają oferują mnóstwo korzyści dla posiadaczy. Jednak zarabiać można również poprzez tworzenie danego projektu, a więc możliwe jest zarabianie przy projekcie NFT. W tym artykule przyjrzymy się pracy w projektach NFT. Informacje te przydadzą się tym, którzy mają dobre rozeznanie w kolekcjach NFT oraz w tym, jak są one budowane i rozwijane, a przy tym chcą zarobić poprzez uczestnictwo w projekcie. Nawet początkujący, przy odpowiednim wysiłku, będą w stanie wykonać zadania i zarobić pieniądze.

Kto może pracować w projektach NFT?

o posadach przy projektach NFT

Oczywiście przy każdym projekcie NFT pracuje wiele osób. To stwarza mnóstwo stanowisk pracy, o których powiemy sobie nieco szerzej.

Marketingowiec

Marketing odgrywa ogromną rolę w sukcesie projektu. Główne zadania to tweetowanie, kupowanie reklam i promosów oraz współpraca.

Deweloper

Dostępna jest ogromna ilość zadań. Główne zadania to tworzenie stron internetowych, gier, mini kasyn, platform analitycznych.

Community Manager

Zazwyczaj wiąże się to z pracą w Discordzie. Oprócz wykazania aktywności i znajomości funkcji w discordzie nie wymaga żadnych umiejętności. Główne zadania to utrzymywanie aktywności na czacie z widzami, organizowanie zabaw, konkursów, giveawayów, zawodów oraz prowadzenie rajdów na Twitterze. Zadania mogą również obejmować rozdawanie whitelist i wszystko, co związane z interakcją z publicznością.

Collaborative Manager

Odpowiedzialny za kolaboracje, głównie w Discordzie. Cały proces kolaboracji polega na tym, że inne projekty rozdają whitelisty na Discordzie, przyciągając nowych odbiorców. Jeśli pracujesz nad projektem, który już przeszedł mint, Twoim zadaniem jest znalezienie nowych prospektów i negocjowanie z nimi, aby oddali miejsca WL dla Twojego projektu. Główne zadania to negocjacje z projektami na collab, kontrola ich uczciwości.

Moderator

Tutaj wszystko jest proste — pracujesz na Discordzie i śledzisz czaty. Twoje główne zadania na tym stanowisku to banowanie spamerów, botów, tłumienie agresji, braku szacunku i negatywnego nastawienia do projektu na czacie.

Artysta

Główne zadania — rysowanie kolekcji NFT, praca z metadanymi, rysowanie grafiki promocyjnej, czapki na Twittera, Discorda.

Alfa caller

Potrzebne jest tutaj duże doświadczenie w tradingu NFT, ponieważ będziesz zobowiązany do dawania sygnałów i projektów reserach. Główne zadania to stała aktywność, projekty reserchowe, sygnały.

Doradca

Zazwyczaj Doradcy są Influencerami i oni również promują projekt wśród swoich odbiorców, więc musisz być albo Influencerem, albo kimś, kto już zbudował udane kolekcje NFT. Główne zadania to doradztwo w zakresie promocji i prowadzenia projektów, w przypadku Influencerów — promocja wśród swoich odbiorców.

Ile płacą różnym specjalistom?

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ceny nie mają granic, marketer może dostać 10% od minta, która będzie równa np. 15.000$, a może pracować za stałe wynagrodzenie w wysokości 500$.

zarobki przy projektach NFT

Jednak dla przybliżonego zrozumienia możemy wprowadzić 2 kategorie:

  • Najwyżej opłacani, mogą dostać % od minta:
  1. Marketer, Artysta kolekcji, Deweloper, Doradca.
  • Zwykle pracują za stałą opłatę:
  1. Moderator ($50-300 za projekt, może być Free NFT lub Whitelist)
  2. Collaborative manager ($50-500 za projekt)
  3. Community manager (50-300$ za projekt)
  4. Alfa Caller (zwykle $50-1000/tydzień)

Jak dostać pracę w projekcie NFT?

1. Zrób CV

Wskazówka — Nie pisz o swoich zaletach, tylko o tym, co dasz danemu projektowi. Upewnij się, że piszesz o swoim doświadczeniu (tutaj możesz kłamać o swoim doświadczeniu, nawet jeśli jest zerowe, jednak rób to dyskretnie, nie wpisuj topowych projektów)

2. Bądź aktywny

Wysyłaj do dużej liczby projektów, poproś się za darmo, aby zdobyć doświadczenie. Tweetuj do bardzo wczesnych projektów z małą ilością followersów, dzięki czemu będziesz mieć większe szanse. Możesz też pisać do zaniedbanych projektów z niewielką floor price, ale które w przeszłości miały swoją nazwę, więc możesz je włączyć do swojego doświadczenia.

3. Buduj reputację

Przede wszystkim bądź uczciwy, reputacja jest tu bardzo ważna.