Kilka słów o inwestycji w kryptowaluty

Masz trochę odłożonych pieniędzy? Chcesz zacząć inwestować? Jednak nie wiesz, co w dzisiejszych czasach się opłaca? Nie wiesz do końca nic? Nic się nie martw, my wszystko Tobie wytłumaczymy.

O inwestowaniu w krypto

Dziś opowiemy sobie o kryptowalutach a dokładniej:

 1. Czym są kryptowaluty.
 2. Jak inwestować w kryptowaluty.
 3. Jakie kryptowaluty warto wziąć pod uwagę.
 4. Zalety i wady inwestycji w kryptowaluty.
 5. Czy warto inwestować w ten rynek?

Dlatego też i warto przeczytać ten o to artykuł, jeżeli chcesz pojąć trochę więcej o kryptowalutach niż więcej ludzi.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to nic innego jak wirtualne pieniądze, które opierają się na szyfrowaniu danych inaczej zwanych (kryptografi), które tak naprawdę służy do weryfikacji wszystkich transakcji, ale i również do tworzenia nowych jednostek, dalej zwanych jako monetamiKryptowaluty można zdobyć na dwa sposoby.

Pierwszy sposób

Pierwszy sposób jest prosty, ale i zrozumiały, że musisz ruszyć swoje oszczędności, czyli kupienie ów monet za swoje pieniądze i przetrzymywanie ów monety w portfelu on-line.

Drugi sposób

Drugi sposób na kryptowaluty jest trochę trudniejszy i wymaga specjalistycznej wiedzy, a należy do niego to, że możesz wydobyć ów monety za darmo, jednak do tego musisz mieć wiedzę specjalistyczną, ale i umiejętności pracy przy komputerze. Sposób ten jest naprawdę trudny, dlatego też i warto inwestować w sposób numer jeden.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jak można zacząć inwestować w ów monety? Jest na to parę sposobów, jednak my sobie omówimy te najbardziej znany i lubiany, ale co najważniejsze prosty sposób.

Wiele stron internetowych bazuje na skupowaniu i sprzedawaniu ów kryptowalut za pieniądze. Dlatego też, jeżeli jesteś, początkującym inwestorem w tym rynku musisz, skorzystać z takich stron, które pośredniczą we wszystkim. Co też jest, ważne takie strony dbają, o bezpieczeństwo przechowywania kryptowaluty, ale i jej sprzedaży i kupnie.

Jak inwestować? Bardzo prosto

Wchodzisz, na taką stronę internetową wybierasz, kryptowalutę, która Ciebie interesuje, szukasz, po najniższej cenie i kupujesz. Wówczas czekasz, aż cena tej kryptowaluty, której wybierałeś, wzrośnie, i wówczas ją sprzedajesz drożej. Takie strony pomogą, Ci ją sprzedawać wiadomo, jakiś procent sobie wezmą, ale wszystko załatwiasz, legalnie a pieniądze przychodzą, do Ciebie w ciągu trzech dni. Dlatego też ten sposób jest tak atrakcyjny dla nowych inwestorów w tym rynku kryptowalut. Później, gdy będziesz, bardziej doświadczony możesz, szukać i sprzedawać kryptowaluty, bez pośredników we własnym zakresie. Pamiętaj jednak, że niektóre krypto czasami zaskakująco tracą lub zyskują na wartości. Przykładem może być wzrost ceny Dogecoina, który stał się poważną kryptowalutą.

Jakie rodzaje kryptowalut warto wziąć pod uwagę?

Mamy stworzoną swoją listę kryptowalut, które warto jednak wziąć pod uwagę podczas planowania pierwszej inwestycji swoich pieniędzy w ten rynek. Pamiętaj, że niektóre kryptowaluty są droższe inne tańsze wszystko w zależności, jakie monety wybierzecie. Dlatego też poniższa lista tutaj się znajduje.

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Binance Coin (BNB)
 4. Cardano (ADA)
 5. Polkadot (DOT)

Zalety, ale i wady płynące z inwestycji w kryptowaluty.

Poznaj też nasze dwie listy, które przedstawią Ci jako nowemu inwestorowi w kryptowaluty zalety, ale i wady, które płyną, z takiej inwestycji zapoznaj, się z nimi dokładnie, ponieważ musisz, wiedzieć co może, się stać wówczas w źle zainwestowaną monetę, albo co wyjdzie Ci na plus.

Zalety

 • Duże procenty wzrostów niektórych kryptowalut.
 • Często zerowe albo minimalne koszty zakupu i sprzedaży.
 • Sieci blokowe.
 • Sprawiedliwe, ale i uczciwe wymiany sprzedawanie, ale i kupowanie kryptowalut.

Wady

 • Duże wahania cenowe.
 • Niska częstotliwość występowania.

Czy warto inwestować w ten rynek?

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Jedni twierdzą, że tak inni, że nie. Dlatego też i to Ty sam musisz podjąć taką daną decyzję, dlatego też i wymieniliśmy Ci zalety, wady, najbardziej atrakcyjne kryptowaluty, ale i wiele więcej przydatnych informacji, podczas inwestycji w ten rynek.

Podsumowanie

Jak sam widzisz, zdradziliśmy, Ci wszystko to co najpotrzebniejsze podczas inwestycji po raz pierwszy w ten rynek kryptowalut. Jeżeli jeszcze nie jesteś, przekonany musisz, sprawdzić wszystkie kryptowaluty, które wymieniliśmy wyżej a co najważniejsze być cierpliwym do jego wahań cenowych. Wybierz z głową i mam nadzieję, że poradnik ten Ci pomógł w odrzuceniu, albo i pozytywnym rozpatrzeniu tej inwestycji i zaczniesz coś z tym robić.