Twitter dodaje indeksy cen BTC i ETH do funkcji wyszukiwania

Twitter dodał nową funkcję kryptowalutową, która umożliwia użytkownikom Twittera wyszukiwanie ceny Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) po prostu wpisując “Bitcoin” lub “Ethereum” w zakładce wyszukiwania.

Prowadzona przez Elona Muska platforma mediów społecznościowych nie ogłosiła publicznie nowej funkcji. Jednak konto Documenting Bitcoin było jednym z pierwszych, które podkreśliło aktualizację i podzieliło się zrzutem ekranu nowej funkcji indeksu cenowego do swoich 853 700 zwolenników na Twitterze 21 grudnia.

Po wyszukaniu nazw tokenów kryptowalutowych na Twitterze, cena Etheru również się pojawia, jednak wydaje się, że BTC i ETH to jedyne dwa wykresy cenowe, które pojawiają się na karcie wyszukiwania Twittera. Inne topowe kryptowaluty, w tym ukochany przez Muska Dogecoin (DOGE) na razie nie trafił do zestawienia.

Stwierdziliśmy również, że wpisanie “$Ethereum”, “cena Ethereum” i “cena ETH” również wyciąga wykres cenowy, z równoważnymi wyszukiwaniami działającymi również dla Bitcoina.

Wykresy cen zawierają również link “Zobacz na Robinhood”, który można kliknąć w lewym dolnym rogu, co sugeruje, że platforma handlu detalicznego współpracowała z Twitterem dla tej integracji.

Tam użytkownicy są doprowadzeni do wykresu cen Robinhood dla ETH, który zapewnia dodatkowy link poniżej stwierdzający “Zarejestruj się, aby kupić Ethereum.” Te same linki są dostarczane również dla Bitcoina.

Wiadomość przychodzi w samą porę po tym, jak wyszukiwania “Czy Bitcoin może spaść do zera” wzrosły znacznie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, według KryptoInvest.

Jednak żadne szczegóły partnerstwa nie zostały jeszcze ujawnione między Twitterem a Robinhoodem.

Integracja wykresu cenowego Twittera może prawdopodobnie doprowadzić do zwiększenia ruchu na Robinhood, ponieważ sam #Bitcoin jest tweetowany około 120 000 razy dziennie.

Liczba ta byłaby prawdopodobnie znacznie wyższa, gdyby alternatywne tagi tweetów, takie jak Bitcoin, $Bitcoin, BTC i $BTC, zostały uwzględnione w liczbie.

#Ethereum z drugiej strony jest tweetowane około 25 000 razy.

Wcześniej w tym miesiącu, plotki zaczęły krążyć 4 grudnia, że Twitter może stworzyć własną natywną kryptowalutę “Twitter Coin”, która ma być używana do płatności na platformie, co nastąpiło około tygodnia po tym, jak Musk podzielił się spojrzeniem na to, jak “Twitter 2.0” może wyglądać 27 listopada – co obejmowało możliwą integrację płatności opartych na kryptowalutach na Twitterze.

Ale przyszłość Muska na Twitterze wydaje się być na rozdrożu po tym, jak kontrowersyjna postać zapytała Twittera, czy powinien “ustąpić jako szef Twittera?” w grudniu 19 sondaż Twitter – z 57,5 z 17,502,391 wyborców sondaż “Yes”.

Musk dodał później, że “zrezygnuje z funkcji dyrektora generalnego, gdy tylko znajdę kogoś na tyle głupiego, by przyjąć tę pracę!”.