Już niedługo w Brazylii mogą zostać ustanowione nowe regulacje dla kryptowalut

Rząd Brazylii coraz prężniej działa w kontekście ustalenia nowych regulacji dla kryptowalut. Jak możemy dowiedzieć się z branżowych portalu zajmujących się aktualnościami z tematu krypto, wszystko wskazuje na to, że w Brazylii lada moment powstanie jednolita ustawa, którą objęte zostaną kryptowaluty, a więc Bitcoin i pozostałe waluty cyfrowe.

Popularność kryptowalut w Brazylii

Ostatnimi czasy w Brazylii popularność kryptowalut zwiększa się. To powoduje, że chcąc nie chcąc, tamtejszy rząd po prostu musi wprowadzić nowe regulacje, aby mieć w dalszym ciągu kontrolę nad tym sektorem. Co ciekawe, nowe regulacje kryptowalut w tym kraju wymagane są również ze względu na to, aby w końcu uporać się z przestępcami, którzy obracają kryptowalutami. Chodzi tutaj przede wszystkim o znacznie większe kontrolowanie brokerów i giełd kryptowalutowych, które coraz częściej działają na szkodę obywateli, a więc są po prostu nieuczciwe.

Rząd Brazylii planuje wprowadzić nowe przepisy, aby ograniczyć działalność przestępców kryptowalutowych

Za sprawą ujednolicenia regulacji kryptowalutowych rząd Brazylii niewątpliwie chce załatwić po prostu kilka spraw za jednym razem. Większa kontrola nad kryptowalutami powinna przełożyć się bezpośrednio na to, że przestępcy kryptowalutowi nie będą mieli aż takiego pola manewru.

Co więcej, nowe ustawy dotyczące krypto na pewno w znacznym stopniu uwzględnią defraudację, co powinno znacząco ukrócić przestępstwa, które są związane z kryptowalutami. Na razie wszystkie informacje dotyczące nowych regulacji kryptowalutowych w Brazylii są jedynie nieoficjalne, jednak mówi się, że oficjalne przepisy mają zostać zatwierdzone i wprowadzone przez tamtejszy rząd jeszcze w tym roku.