Przedstawiono pierwsze wzmianki o zakupach Ukrainy dzięki darowiznom w kryptowalutach

Od samego początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę, wielu darczyńców postanowiło przekazać środki finansowe pod postacią kryptowalut. W związku z tym Ukrainie udało się już podobno zebrać przez tę formę pomocy nawet ponad 100 milionów dolarów. W ostatnim czasie wzmiankę o wykorzystaniu tych środków ujawnił Mychajło Fiodorow, a więc wicepremier oraz minister do spraw informacji cyfrowych Ukrainy. Co zakupili Ukraińcy za otrzymane darowizny w kryptowalutach?

Zakupiono 200 zestawów balistycznych płyt do kuloodpornych kamizelek

Według informacji przekazanych przez Mychajło Fiodorowa, Ukraina dzięki darowiznom otrzymanym w kryptowalutach była w stanie zakupić 200 zestawów płyt balistycznych, które wykorzystywane są do kamizelek kuloodpornych.

Darowizny w kryptowalutach dla Ukrainy

Warto dodać, że Ukraina postanowiła umożliwić przyjmowanie darowizn w kryptowalutach niemal od razu po rozpoczęciu wojny, a więc jeszcze pod koniec lutego 2022 roku. Dzięki temu darczyńcy mogli w anonimowy sposób przesyłać datki na wsparcie armii ukraińskiej oraz państwa ukraińskiego. Wystarczyło zaledwie kilka tygodni na to, aby na adres należący do Ukrainy zaczęły napływać dziesiątki milionów dolarów. Darowizny pochodziły zarówno od osób prywatnych, jak i kryptowalutowych grantów. Niewątpliwie ta pomoc okazała się sporym zastrzykiem finansowym, jak i iskierką dającą nadzieję na lepsze jutro.

Na ten moment nie wiadomo ile dokładnie środków finansowych udało się zebrać poprzez ten właśnie sposób. Mówi się jednak, że może to być już ponad 100 milionów dolarów. Takie informacje przekazał uznany portal financial Times, w ramach niedawno opublikowanego raportu.