TRON DAO Reserve postanowiło kupić 500 BTC

Wielu inwestorów zdziwiło się, gdy zobaczyli oni wykresy kursu Bitcoina. Widać na nich ogromne spadki, których długo nie widzieliśmy w przypadku tej kryptowaluty. Takie załamanie rynku wprawiło niektórych inwestorów w zaniepokojenie. Inni jednak próbują wykorzystać tę sytuację i dokupują BTC. Przykładem może być zespół TRON DAO Reserve, który postanowił dokupić krypto za łączną kwotę 60 milionów dolarów.

Wielkie zakupy TRON DAO Reserve

Na zakup aż 500 BTC zdecydował się zespół TRON DAO Reserve. Średnia cena zakupu oscylowała w wysokości 31 031 USD. Mnożąc ilość kupionych BTC przez ich cenę widzimy, że zespół wydał na Bitcoina po aktualnej cenie około 15,5 milionów dolarów. Jednak okazało się, że nie były to ostatnie zakupy i inwestycje tego zespołu w krypto w ostatnim czasie. Otóż okazało się, że zespół TRON DAO Reserve postanowił zakupić także 600 000 000 TRX. Mówi się, że zakup tej ilości TRX na tamten czas kosztował mniej więcej ponad 45 milionów dolarów. Stąd też ogólna kwota zainwestowana przez zespół TRON DAO Reserve w kryptowaluty w ostatnim czasie to około ponad 60 milionów dolarów.

Zakupy mają być „ochroną rynku kryptowalut i branży blockchain”

Jak zaznacza firma TRON DAO Reserve w swoim tweecie, motywem przewodnim ostatnich zakupów była chęć uratowania branży blockchain, a także całego rynku kryptowalut.

Warto dodać, że ostatnie spadki ceny Bitcoina spowodowały, że wiele innych podmiotów postanowiło zainwestować w tę kryptowalutę. Przykładem może być również chociażby Salwador, który zakupił również 500 BTC. Tutaj średnia cena za 1 BTC wyniosła jednak 30 744 dolarów.