Rekordowa liczba adresów przechowujących bitcoina

Kryptowaluty przechowywane są na specjalnie dostosowanych do tego portfelach, Każdy posiadacz bitcoina posiada specjalny adres. Ostatnio cena bitcoina ponownie przekroczyła wartość 45 tysięcy dolarów. Wraz ze wzrostem ceny kryptowaluty odnotowano również rekordową ilość adresów, na których przechowywana jest ta kryptowaluta.

Aż 40,25 milionów adresów z bitcoinem

W czwartek, dnia 24 marca, padła rekordowa liczba aż 40,25 milionów adresów, na których znajduje się bitcoin. Takie informacje mogliśmy uzyskać dzięki platformie IntoTheBlock. Oczywiście taka liczba adresów posiadaczy bitcoina jest rekordowa i jeszcze nigdy wcześniej w historii nie miała miejsca.

Rekordowy 2022 rok

Rok 2022 jest kolejnym rokiem, gdy zainteresowanie kryptowalutami i samym bitcoinem znacząco wzrasta. Mamy dopiero koniec marca, a od samego początku roku pojawiło się aż 880 tysięcy nowych posiadaczy adresów portfeli. Warto dodać, że ostatni z rekordów pod względem ilości adresów portfeli kryptowalutowych z bitcoinem przypadł na 14 marca, kiedy to odnotowano 39,7 milionów posiadaczy adresów mających w portfelu kryptowalutę. Jak więc widać, popularność kryptowalut rośnie z miesiąca na miesiąc i wydaje się, że w najbliższym czasie ten trend się nie zmieni.