Jakie są prognozy co do ceny Bitcoina w przyszłości?

Nie wszyscy lubią czytać artykuły co do prognoz ceny Bitcoina i innych kryptowalut. Spora część osób twierdzi, że takie spekulacje są po prostu bez znaczenia, ponieważ nie można przewidzieć wielu zdarzeń losowych. Jednak mimo to niektórzy eksperci regularnie takie prognozy wysnuwają. Co ciekawe, według najnowszych prognoz cena Bitcoina w 2025 roku ma wynieść nawet 180 tysięcy dolarów.

Sondaż renomowanego portalu Finder

W ostatnim czasie w internecie pojawiły się wyniki sondażu, który został przeprowadzony na renomowanym portalu Finder. W sondażu brali udział specjaliści, którzy na co dzień zajmują się branżą technologii finansowej. Ich zdaniem jeszcze w maju tego roku cena BTC ma oscylować w okolicach 65 tysięcy dolarów. Znacznie ciekawsze są jednak prognozy co do ceny Bitcoina w 2025 roku. Według ekspertów wtedy wartość Bitcoina może wynosić nawet 180 tysięcy dolarów. Z kolei w 2030 roku BTC ma osiągnąć wartość nawet 420 tysięcy dolarów.

Bitcoin w dłuższej perspektywie ma sporo zyskiwać

Z ankiet przeprowadzanych na portalu internetowym Finder można wysnuć wnioski, że Bitcoin w przyszłości ma sporo zyskiwać. Długoterminowo kryptowaluty mają ponownie zanotować nawet kilkunastokrotny wzrost. Według specjalistów analizujących wyniki tych ankiet, za takimi a nie innymi prognozami stoją przede wszystkim coraz mniejsze zaufanie do klasycznego systemu finansowania, a także rosnące przekonanie ludzi i świadomość wszystkich osób co do kryptowalut. Połączenie tych aspektów może spowodować, że już niedługo Bitcoin i inne kryptowaluty będą notować coraz większe wzrosty.