Ile kosztuje 1 Bitcoin?

Kiedy debiutował, prawie dekadę temu, można go było nabyć za nieco ponad 6 centów (!). Patrząc na to przez pryzmat obecnej wartości Bitcoina, wielu inwestorów rwie sobie włosy z głowy, zastanawiając się, dlaczego tak późno odkryli tę kryptowalutę?

Bitcoin jest klasycznym i chyba najbardziej aktualnie rozpoznawalnym rodzajem kryptowaluty. Rozpowszechnia się zresztą coraz bardziej dynamicznie, co potwierdza przewidywania jego twórcy, bądź twórców. Nie jest bowiem do końca jasne, kto jest autorem oprogramowania, które wykorzystuje Bitcoin.

Wirtualne pieniądze

W porównaniu do tradycyjnych pieniędzy, kryptowaluty mają praktycznie same zalety. Bitcoin jest odporny na inflację, umożliwia błyskawiczne transakcje, bez konieczności przewalutowania i oczekiwania na księgowanie, zapewnia anonimowość, a posługiwanie się nim wiąże się z minimalnymi prowizjami lub ich całkowitym brakiem.

Bitcoin jest wirtualnym środkiem płatniczym, który idealnie nadaje się do handlu w Internecie. Oczywiście można kupić go za zwykłe pieniądze i na takie też wymienić. Dlatego właśnie ta kryptowaluta jest tak bardzo popularna.

Jak kupić Bitcoin za złotówki?

Cena Bitcoina

Ceny Bitcoina najlepiej sprawdzać na internetowych giełdach, na których również najbezpieczniej jest zawierać transakcje kupna i sprzedaż kryptowalut. Aktualnie na zakup jednego Bitcoina trzeba wydać ponad 4100 dolarów.

Astronomiczny przyrost wartości nie będzie trwał wiecznie, jednak mechanizmy wbudowane w Bitcoina czynią go na tyle atrakcyjnym środkiem płatniczym, że z pewnością będzie nadal generował istotny zysk.