Błyskawiczny zysk na kryptowalutach. Uwaga na oszustów!

Na fali popularności, jaki zanotowały ponad rok wcześniej kryptowaluty popełniane są do dziś przestępstwa na szkodę osób fizycznych. Kuszenie okazjami lukratywnych biznesów służy wyłudzeniu danych osobowych, które następnie są wykorzystywane do dokonania przestępstw.

Złapani na kryptowaluty

Firmy windykacyjne mają wśród swoich klientów osoby, które dały się złapać na lep szybkiej gotówki i niebotycznego zysku. Kryptowaluty są jednym z wielu przykładów na przynętę dla łatwowiernych obywateli.

Wykorzystuję znanych i lubianych

Oszuści podszywają się znane marki i nazwiska i pod ich przykrywka kompletują dane osobowe, które później umożliwiają dokonanie przestępstw finansowych na szkodę posiadacza prawdziwych danych.

Siła social mediów

Media społecznościowe są oceanem możliwości i kopalnią wiedzy o bliźnich. Niefrasobliwość niektórych posunięta jest do monstrualnych granic nieprawdopodobieństwa. Informacje, jakie są udostępniane do użytku ogólnego, pretendują do miana spowiedzi.

Jak szybko zarobić na Bitocoinie?

Tupet jak taran

Oszuści przekraczają granice tupetu i zawiązują akcje tak śmiałe i wręcz jawne, że dopiero po przypadkowym wykryciu sprawy okazuje się, jak bardzo można być naiwnym. I nie dotyczy to jedynie ludzi, którzy mają już swoje lata i wypadli z życiowego kursu na boczny tor starości.