Giełda kryptowalutowa dla nowych osób – Binance czy Coinbase?

Nowe osoby w świecie kryptowalutowym często szukają informacji na temat dostępnych platform do kupna i sprzedaży krypto. Prędzej czy później grono dostępnych platform ogranicza się z reguły do dwóch najpopularniejszych – mowa oczywiście o Binance i Coinbase. Tak więc która z nich jest lepszą opcją dla osób początkujących?

Kilka słów o Coinbase

Platforma Coinbase założona została przez Briana Armstronga i Freda Ehrsam. Początki tej giełdy przypadają już na 2012 rok. Jednak dopiero w 2015 roku po raz pierwszy otwarto regulowaną giełdę kryptowalut. Ta platforma stała się bardzo szybko sławna na całym świecie. Na pewno swoją popularność zawdzięcza temu, że jest prosta w obsłudze, a ponadto posiada intuicyjny interfejs. Warto dodać, że na Coinbase bez problemu kupimy i sprzedamy popularne krypto takie jak Bitcoin, Etherum, czy też Litecoin.

Słów kilka o Binance

W przypadku Binance mówimy o plarformie, która wywodzi się z Chin. Założona została w 2017 roku przez Changpeng Zhao, który swoją drogą był także jedną z osób należącą do zespołu Blockchain. Obecnie Binance jest jedną z topowych giełd kryptowalutowych.

Co wybrać – Coinbase czy Binance?

Tak naprawdę moglibyśmy napisać długi artykuł o tym, która giełda jest lepsza dla osób początkujących. Jednak artykuł ten trzeba by było ciągle aktualizować, ponieważ rynek krypto się zmienia, a co za tym idzie również giełdy się zmieniają. Z naszej strony możemy powiedzieć, aby zawsze patrzeć na wysokość prowizji. Im jest ona niższa, tym bardziej warto założyć tam nowe konto do handlu krypto. Ponadto warto także sprawdzić, czy jakaś z wyżej wymienionych giełd oferuje bonusy na start. Jeśli tak, to na pewno z nich skorzystać. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to wydaje się, że obie giełdy stoją na podobnym poziomie. Zresztą są to jedne z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych, więc muszą one po prostu utrzymywać non stop wysokiej jakości poziom.