Czy Solana może podzielić los Luny?

Upadek kryptowaluty Luna spowodował niemałe zawirowania w świecie krypto. Wiele innych kryptowalut odczuło zawirowania, które miały miejsce wokół wspomnianej już Luny. Mówi się, że jej upadek może spowodować ogromne problemy innych projektów, a wśród nich może być właśnie Solana.

Solana również będzie borykać się z problemami?

W pewnym momencie Solana znajdowała się nawet w TOP 5 projektów kryptowalutowych. Znajdowała się nawet powyżej projektu Cardano. Na ten moment Solana znajduje się na miejscu nr 9 jeśli mowa o rynkowej kapitalizacji. Jednak czy mimo to Solana jest naprawdę projektem, który prędzej czy później może spaść w okolice zera?

Na pewno wiele osób ze świata krypto może mieć sporo uwag co do Solany. Przede wszystkim ze względu na odpływ aż 870 mln USD, które nastąpiło w ostatnich dniach. Biorąc pod uwagę do tego ogólne spadki krypto, a także spadek TVL może dojść do tego, że Solana straci mocno na wartości.

Wątpliwe i kontrowersyjne działanie twórców Solany

Oczywiście twórcy Solany zaczęli już działać, aby nie dopuścić do podobnej sytuacji jaka miała miejsce w przypadku Luny. Jednak ich zachowanie wzbudza sporo wątpliwości wśród ekspertów. Dlaczego? Ponieważ miało dojść do przejęcie portfela przez SolendLabs, a potem miało dojść do sprzedaży rezerw na OTC, a więc pozagiełdowym rynku. Takie rozwiązanie zostało jednak odrzucone przez członków sieci, a dodatkowo zostało uznane za nielegalne. Za odrzuceniem SLND1 głosowało aż 1480265 członków. To oznacza, że twórcy są postawieni w podbramkowej sytuacji i jak najszybciej muszą dokonać decyzji jak wybrnąć z tej sytuacji.