Kolejna hossa na rynku bitcoina zostanie wywołana przez inwestujące kobiety?

Ostatnie spadki, a potem wzrosty bitcoina spowodowały kolejne dyskusje wśród inwestorów i ekspertów kryptowalutowych. Ciekawą teorię wysnuł nie tak dawno Tim Draper, którego zdaniem kolejnym powodem, który spowoduje hossę na rynku bitcoina będą kobiety. Skąd takie a nie inne myślenie u Tima Drapera/

Tim Draper przewiduje, że kobiety będą napędzać kolejną hossę bitcoina

W ostatnim czasie wiele osób zaczęło powątpiewać w sukces bitcoina i kryptowalut. Cena spadała i wiele osób zaczęło pozbywać się krypto. Kurs zaczął jednak odbijać i powrócił do swojej wartości. Podczas tego czasu znalazły się jednak nawet osoby, które mówiły, że cena bitcoina będzie tylko rosła. Jedną z tych osób jest Tim Draper. Skąd według niego bierze się twierdzenie, że kobiety będą powodem kolejnej hossy bitcoina? Otóż okazuje się, że teoria Tima Drapera opiera się na tym, że już niedługo sklepy detaliczne oraz sprzedawcy stacjonarni zaczną korzystać z bitcoina na większą skalę. A to automatycznie będzie przekładać się na cenę bitcoina, no i oczywiście spowoduje wzrost. Po prostu bitcoin ma być znacznie bardziej opłacalną opcją w sklepach detalicznych niż ma to miejsce dotychczas.

Według Tima Drapera cena bitcoina znacząco wzrośnie

Draper zaznacza, że kobiety wtedy zaczną korzystać z bitcoina na większą skalę. A to przełoży się na cenę bitcoina, która automatycznie wzrośnie. Do ilu? Otóż Tim Draper twierdzi, że cena będzie mogła przekroczyć nawet 250 000 USD. Oczywiście miliarder i ekspert argumentuje swoje zdanie tym, że zarobią na tym także sprzedawcy detaliczni, ponieważ przy płatnościach BTC będzie obowiązywać znacznie niższa prowizja niż w przypadku płatności kartami kredytowymi lub też innymi transakcjami online.