Jak szybciej kopać kryptowaluty?

Kopacze kryptowalut mogą się uspokoić. Główny problem przegrzewania się kart graficznych został rozwiązany. Nvidia CMP jest procesorem dedykowanym do kopania kryptowalut.

Ceny kart graficznych szybują w górę, a to powoduje frustrację graczy. Dzieje się tak, ponieważ karty graficzne są mocno wykorzystywane podczas kopania kryptowalut. Skoro wartość kryptowalut takich jak bitcoin rośnie – to rośnie też cena zakupu nowych kart graficznych. Jest to też związane z kupowaniem kart graficznych w mgnieniu oka – ceny kryptowalut rosną, a więc i chęci ich kopania rosną. Nvidia pokusiła się o wyprodukowanie procesora idealnego do kopania kryptowalut. Będą to specjalizowane procesory CMP.

Dobra nowina dla miłośników kopania kryptowalut jest taka, że na pewno CMP będzie dostępny już w roku 2021. Dobra wiadomość dla graczy jest taka, że będzie to karta graficzna przeznaczona tylko do kopania kryptowalut, a więc wszelkie karty graficzne dobre do gier komputerowych, niebawem znacznie stanieją.

Jak informuje itbiznes Nvidia opublikowała post na blogu, w którym informuje o wystawieniu na rynek procesora Cryptocurrency Mining Processor CMP, przeznaczonego tylko do kopania kryptowalut, takich jak bitcoin czy Ethereum. Producent zaznacza, że tego rodzaju kartę graficzną nie da się używać do grania w gry. Jest ona przeznaczona ściśle do kopania kryptowalut.

Jak wygląda kopanie kryptowalut? Na czym polega?

Charakterystycznym elementem dla CPM ma być lepszy przepływ powietrza oraz chłodzenia. Dlatego nowe komputery wyposażone w CPM – nie będą miały wyjść wideo.

Kopacze mogą spodziewać się tych maszyn do kopania kryptowalut od końca marca 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze ile trzeba będzie zapłacić za takie ułatwienie kopania bitcoinów i Ethereum.