Czy kupowanie skórek do gier może być inwestycją?

Wśród osób, które nie grają w gry, kupowanie wirtualnych przedmiotów za prawdziwe pieniądze może wydawać się śmieszne albo głupie, ale w praktyce nie musi się to zbytnio różnić od kupowania kryptowalut. To dlatego, że społeczność graczy jest dziś ogromna i wielu z nich chętnie odkupi od nas skórkę, która wyjątkowo mu się podoba albo stała się cenna w ostatnim czasie. Na takich inwestycjach możemy naprawdę sporo zarobić.

Drogie elementy dekoracyjne w grach mają pewną wartość

Nie ważne, czy gra pozwala nam wymieniać i handlować posiadanymi przez nas przedmiotami, czy gracze robią to zupełnie poza nią, pewne jest jednak, że rzadkie elementy dekoracyjne w grach mają wartość przeliczalną na prawdziwe pieniądze. Kształtuje ją dokładnie to samo, co wpływa na cenę poszczególnych kryptowalut: zainteresowanie na rynku. Im więcej osób chce uzyskać konkretny element dekoracyjny i im rzadszy on jest, tym jego wartość staje się większa. Sprzedanie go w odpowiednim momencie daje nam możliwość zarobienia na nim ogromnej kwoty, zwłaszcza jeśli fani gry są naprawdę oddani.

Rynek wtórny skórek wciąż jest potężny

Może nam się wydawać, że rynek wtórny w grach najlepsze lata ma już za sobą, ale nie jest to prawda. Choć wielu twórców stara się zabezpieczyć przed możliwością odsprzedania rzadkich elementów dekoracyjnych, na przykład poprzez blokowanie opcji wymiany w samej grze, to gracze wciąż znajdują sposoby na prowadzenie tego typu biznesów. Coś, co zaczęło się od CS:GO, dziś jest coraz częściej spotykane w przypadku każdej innej gry. Tyle że handel skórami wygląda dziś zupełnie inaczej. Nie możemy po prostu wystawić ich na wirtualny rynek, musimy sami poszukać klienta, który nas nie oszuka.

Co to są transakcje NFT?

Konta z rzadkimi przedmiotami osiągają zawrotne kwoty

Nie ważne, czy konto w danej grze zakłada się po uiszczeniu opłaty, czy możemy zarejestrować się w pełni za darmo, konta, na których są zgromadzone cenne przedmioty kolekcjonerskie, osiągają zawrotne kwoty na rynku. Choć wiele gier zabrania w swoim regulaminie sprzedawania konta albo wymieniania się nimi, to gracze i tak starają się coś na nich zarobić. Wiele platform oferujących nam wystawianie ofert sprzedaży również zabrania handlowania kontami, ale nie oznacza to, że nie damy rady znaleźć takich, które nam to umożliwią, a przynajmniej przymkną na to oko. W ten sposób również sporo zarabiamy.