Altcoiny, Litecoiny i inne kryptowaluty – czym są?

Altcoiny, Litecoiny i Kryptowaluty to waluty cyfrowe, które istnieją w przestrzeni cyfrowej. Nie są fizyczne i istnieją tylko w przestrzeni wirtualnej.

Altcoins to skrót od „monet alternatywnych”. Altcoiny to kryptowaluty, które nie są bitcoinami. Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, ale istnieje wiele innych altcoinów, które mają swoje indywidualne cechy i zalety. Obecnie istnieje ponad 1600 altcoinów, a każdego dnia tworzone są nowe. Najpopularniejszym altcoinem jest Ethereum, którego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 30 miliardów dolarów. Wiele osób postrzega Ethereum jako konkurenta Bitcoina, ponieważ może być używany do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji lub Dappów. Jest również znacznie szybszy niż Bitcoin i ma niższe opłaty transakcyjne.

Co to jest Litecoin?

Litecoin to kryptowaluta peer-to-peer i projekt oprogramowania open source, wydany na licencji MIT/X11. Tworzenie i transfer monet opiera się na protokole kryptograficznym typu open source i nie jest zarządzany przez żaden organ centralny.

Litecoin został stworzony w październiku 2011 roku przez Charlesa Lee, inżyniera, który później zaczął pracować dla Coinbase. Został stworzony jako rozwidlenie klienta Bitcoin Core, różniący się przede wszystkim skróconym czasem generowania bloku (2,5 minuty), zwiększoną maksymalną liczbą monet (wyprodukowanych zostanie 84 miliony Litecoinów), innym algorytmem haszującym (scrypt zamiast SHA- 256) i nieco zmodyfikowany GUI.

Podczas wydobywania Litecoinów nie potrzebujesz drogiego sprzętu, tak jak w przypadku Bitcoina. Potrzebujesz tylko połączenia z Internetem i darmowego oprogramowania o nazwie oprogramowanie do kopania Litecoin. Następnie możesz zacząć wydobywać Litecoiny z domowego komputera.

Altcoiny a branża finansowa

Bitcoin jest jak dotąd pierwszą i najbardziej znaną kryptowalutą. Oferuje zdecentralizowany i bezpieczny sposób przechowywania i przesyłania pieniędzy bez potrzeby korzystania z usług osób trzecich. Ale Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą na rynku, dołączyło do niego ponad 1000 innych kryptowalut, które są wspólnie znane jako altcoiny.

Altcoiny to kryptowaluty, które zostały stworzone w oparciu o oryginalną bazę kodu Bitcoin, ale z dodanymi modyfikacjami w celu zaspokojenia określonych potrzeb lub pragnień określonej grupy lub osoby. Główna przewaga altcoinów nad Bitcoinem to szybki czas transakcji i możliwość dywersyfikacji portfela.

Czym są kryptowaluty i AltCoins?

Kryptowaluty to rodzaj waluty cyfrowej, która ma być bezpieczna i, w wielu przypadkach, anonimowa. Pierwszą kryptowalutą był Bitcoin.

Kryptowaluty wykorzystują kryptografię do kontrolowania tworzenia nowych jednostek i weryfikacji transakcji. Oznacza to, że ludzie mogą kupować i sprzedawać rzeczy bez konieczności korzystania z banku lub innej instytucji finansowej.

AltCoins to kryptowaluty, które nie są bitcoinami. Zwykle mają jakiś rodzaj innowacji lub ulepszeń, które odróżniają je od Bitcoina.